Teine Maailmasõda
Teine maailmasõda veebi tutuvustus:

Teine maailmasõda

Teine Maailmasõda veeb on 2004 aastal loodud lehekülg mille eesmärgiks on anda ülevaade 20. sajandi suuremast relvakonfliktist. Olenemata sellest millise osapoolega oli tegu, kaotusi ja võite kogesid kõik - nii, et õppida on ka sellest kõigil midagi.

Sõja käigus mobiliseeriti üle 100 miljoni sõjaväelase, mis teeb sellest kogu ajaloo kõige laialdasema sõja. Sõjas tapeti üle 70 miljoni inimese, enamik neist tsiviilisikud, mis teeb sellest inimajaloo kõige verisema kokkupõrke seniajani. Käesoleval veebilehel on kokku kogutud Teise maailmasõja faktid jutustavad nendest arvudest täpsemalt.

Sõjaväelastel oli kõigil ka kasutada relvad - püstolid, püssid, automadid, kahurid, tankid, lennukid ja laevad, lehel Teise Maailmasõja tehnika on sellest kõigest ülevaated, info ja pildid.

Teise Maailmasõja kronoloogia sisaldab kõiki tähtsamaid daatumeid ja sündmusi mis sõja käiku mõjutasid ning edu ühele või teisele poolele kallutasid.

Sõjaga seotud olevad videod leiad leheküljelt Teise Maailmasõja videod. See on ka kõige aktiivsemalt uut sisu saav alajaotus antud kodulehel.

Teine maailmasõda

Teine maailmasõda on inimkonna suurim ja kõige enam rahvaid ja riike hõlmanud relvakonflikt ajaloos mis toimus 1. septembrist 1939 - 2. septembrini 1945. Sõda põhjustas miljonite inimeste ümberasumise ja surma. Hävisid terved linnad mõlema vaenupoole rünnakute tulemusena.

Sõjategevus toimus Saksamaa, Itaalia ja Jaapani ning nende liitlaste ehk teljeriikide ja Suurbritannia, USA ja Venemaa ehk liitlaste vahel.

Sõda lõppes liitlaste võiduga ning teljeriikide alistumise ja kapitulatsiooniga.

Reklaam
19. märtsi sündmused:

1939: -

1940: -

1941: -

1942: -

1943: -

1944: -

1945: -

17. juuli
TV:
Amazon Prime videokeskkonnas on on meie lähipiirkonda käsitlev dokumentaal (aastast 2014) -The Invisible Front. Lugu Leedu metsavendadest. Kui ka meil, Eestis tegutsesid vilkalt inimesed vastupanuvõitlusega, siis leedus oli see veel kordi suurem.
15. juuli
Tänane päev pildis: 15. juuli 1940
14. ja 15. juulil 1940. aastal toimusid Eesti Riigivolikogu valimised. Tegemist oli, aga farsiga, sest kandideerida lubati ainult kommunistidel ehk Eesti Töötava Rahva Liidu valimisbloki liikmetel.
31. juuli
Mäng:
Ilmunud on üks uus Teise maailmasõjaga lähedalt seotud ehitus simulatsioonimäng - WW2 Rebuilder: Germany Prologue. Tulistada ja võidelda ei saa, ehitada ja taastada Teise maailmasõja tulemusena purustatud linna Saksamaal, Hamburgi, aga küll. Mäng on tasuta.
Vaata ka Ajalugu veebi:
  • Reisivad meistrid kes ehitasid keskaegse maailma, 5. osa

    13. sajandi Euroopa oli kiiresti arenev ja inimesed liikusid töö ja kaubanduse tõttu palju ringi. Nii liikusid ka ehitusmeistrid kes ehitasid suuri oskusi nõudvaid hoonete kaskaade.

  • Krimmi sõda 1853-1856: Venemaa viimane ristisõda

    Video räägib Krimmi sõjast, mis toimus aastatel 1853-1856 Musta mere piirkonnas Türgi ja Venemaa vahel.

  • Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel, 4. osa

    Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel. Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Neljandas osas on vaatluse all erinevad tehnikad mida kasutati ehitamisel.

  • Keskaegne kunst, 3. osa

    Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Kolmandas osas on vaatluse all erinevad kunstiga seotud ilustused ja kaunistused mis ka kindluse ehitamise juures tihti kasutati.

  • Kuidas toimus keskaajal linnade ja kindluste piiramine, 2. osa

    Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Teises osas on vaatluse all lisaks erinevad taktikad ja vahendid millega piirati keskajal linnu ja kindlusi.

Statistika 19.3.2024 09:39:15
Online: 10
UusWeb.ee 2004 - 2024
Pistik | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | Tihend
Silver | Sünnipäeva luuletused | Sporditurg.ee | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK
WebArt – Wordpressi info ja õpetused | Postiindeksid