Eesti hasartmängutööstuse ajalugu

19. juuni
Uudis:
Eesti hasartmängutööstuse ajalugu ei ole küll sadu aastaid pikk, kuid viimase 30 aasta jooksul on siiski tekkinud väga inspireeriv periood, mil arenenes kasiinode ettevõtete kulg. Üheks esimeseks kihlveo ning kasiinode äriga tegelevaks ettevõtteks oli Benetreks, mis loodi 1993.aastal. Nõudkogude Liidu taandumisega said Eesti ettevõtted arendada end iseseisvalt tegelema ka teemadel, mis varem ei olnud populaarsed ning isegi lubatud. Sai alguse eestlastele uudne hasartmängude aeg, ning esimene mänguautomaadikasiino avati Tallinnas 1993.aasta detsembris.

Juba enne pandeemia levikud, kolisid enamus kasiinod veebi, et võimaldada oma teenuste kättesaadavus üle kogu riigi. Ka kihlveokontorid, kes varem tegutsesid suletud uste taga, avasid end teistele aastaid enne online-kasiinode loomist. Kui näiteks litsenseeritud teenuspakkuja Nutz veebisait https://www.nutz.ee/live-casino/poker pakub online pokkeri võimalust, siis siiani eksisteerivad ka reguleerimata ettevõtted, mille päritolu ja organisatsioonstruktuur on küsitavad.

Võiks märkida, et pandeemia levik pani hasartmängumaailmas uute saitide loomise käima kui vihm kuival ajal. Kuidas aga reageerisid kohalikud ning edukad mängurid sellele veebiplahvatusele? Enne kõike, valiti enda jaoks välja parimad ning usaldusväärsed veebilehed, kus kliendi ressurssid on kindlalt kaitstud.

Eesti kruiisilaevad ning näiteks Soome lahel seilavatel laevadel on juba 90ndatest saadik võimalik mängida mänguautomaatidel. Kuna tegemist on mõnel juhul puhul pigem kuluka meelelahutusega, ei paigaldatud neid rohkem kui mõni automaat,

Veebikasiinod said Eestis kõigepealt alguse mänguautomaatide näol. Hiljem lisandusid nii online live versioonid nii pokkeri kui ka teiste kaardimängude põhjal. Litsentsiga heaks kidietud veebisaidid on alati olnud pideva riikliku kontrolli all, et kaitsta oma inimesi pettuste eest. Kasutaja konto loomisel tuli esmalt kasutada nii isikukoodi kui ka turveelemente. Nüüdseks on registreerumine muutunud lihtsamaks ning kasutaja saab luua igaüks, kes on vanem kui 18.
Kaugkasiinode litsentseerimine sai alguse 2010.aastal. Suleti ligipääs kõigile online kasiinodele, millel puudus õigus Maarjamaal äri teha. Litsentside jagamisele vallandus torm, ning Euroopas põhitegevusena hasartmängudega tegelevad äppid ning veebisaidid hakkasid kordamööda kandideerima Eestis mängulitsentsidele.

Lisatud: 19. juuni 2022 22:19
Statistika 16.6.2024 03:45:10
Online: 18
UusWeb.ee 2004 - 2024
Pistik | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | Tihend
Silver | Sünnipäeva luuletused | Sporditurg.ee | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK
WebArt – Wordpressi info ja õpetused | Postiindeksid