Anekdoodid ja naljad

1939. aastal sõlmitud baaside lepingu järel Eestisse sisenenud Vene väed, kellele ilma ühegi püssipauguta loovutati Eesti vabadus, jätsid eestlastele sügava mulje.

Mõista, mõista, mis see on? Viiekümne peaga, kõht vastu selga ja selg vastu kõhtu, kui seisab, siis haiseb, kui liigub, siis karjub? - Näljased vene sõdurid.

Milline riik on maailma suurim riik? - Eesti. - Tema piir on Läänemerel, pealinn on Moskvas ja parimad pojad Siberis.

Kunagi oli Saksamaal kuningas, kes silitas oma habet ja ütles rahulolles: "Saksamaa on suur, Saksamaa on suur!" Kunagi hiljem oli Saksamaal üks keiser, kes keerutas oma suuri vurre ja muheles: "Meil on maad, meil on maad." Nüüd on Saksamaal Hitler, kes kratsib nimetissõrmega mokahabet ja ütleb: "Kust saaks juurde, kust saaks juurde!"

Kui sõda algas, vaatles kord Hitler kabinetis oma pilti ja küsis pildilt: "Mis siis on, kui ma sõja võidan?" Pilt vastas: "Siis on Sul suur au!" "Aga mis siis, kui ma sõja kaotan?" "Siis ripud sina minu asemel."

Hitler läheb Napoleoni haua juurde, hüüab: "Kiiev ja Harkov on võetud." Napoleon hauast: "Hea küll." Hitler ütleb: "Hakkan Stalingraati võtma." Hauast vastatakse: "Hea küll." Viimaks Hitler hüüab: "Siis lähen Bakuu peale." Hauas jääb kõik vaikseks. Hitler küsima: "Kuule, miks Sa ei vasta?" Vastuseks kostub kolin ja siis ka Napoleoni sõnad, et ta valmistavat Hitlerile kohta enda kõrvale.

Hitler ütleb oma arstile: "Kui ma noor olin, siis olin ma psühhopaat." Arst: "Aga te ei ole ju sugugi vana, mu füürer!"

Göring ja Hitler sõidavad külavahel ühe sea surnuks. Hitler ütleb: "Mine sinna majja ja paku sea eest raha." Veidi hiljem tuleb Göring tagasi, käed pakikesi täis. Ise seletab: "Ma ei tea, miks nad nii õnnelikud olid! Mina ütlesin: "Heil Hitler, siga on surnud!", ja näed, mis nad mulle andsid."

Eestlaste vastumeelsusest Hitleri ja saksa sõjaväe suhtes annab pildi ühe saksa sõjaväes viibinud eestlase meenutus, et kui rivistusel ülem neid tervitas: "Heil Hitler!", siis eesti poisid vastanud üksmeelselt: "Ei ütle!"

Jõulud põrgus: seltsimees Stalin suitsetab piipu, Adolf Hitler lahendab ristsõnu ja kuuma veega täidetud katlas mõnuleb Winston Churchill.
Ülevalt paradiisist kostab inglikoori laulu.
"Eesti kirjanik, üheksa tähte, kaks viimast on SS?" küsib Hitler.
"Waffen SS ei sobi, ma proovisin."
"Jaan Kross," ütleb Churchill.
"Ikka hea, et me see aasta kuuske ei toonud," ütleb Stalin. "Oleks ainult jalus risuks olnud ja okkaid maha ajanud."
"Tütarlasteansambel, mis on tulnud selleks, et jääda?" küsib Hitler.
"Viie tähega?"
"Nexus," ütleb Churchill.
"Kuule, Adolf, jäta mu hing ükskord rahule. Mis sa nende ristsõnadega üldse mässad, kui sa ise midagi ei tea."
"Aga kahju siiski, et kirikusse ei jõudnud," ütleb Stalin. "Lennon rääkis, et ilus jutlus oli olnud."

Statistika 25.6.2024 14:27:00
Online: 16
UusWeb.ee 2004 - 2024
Pistik | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | Tihend
Silver | Sünnipäeva luuletused | Sporditurg.ee | WordPressi kodulehe tegemine | EYTK
WebArt – Wordpressi info ja õpetused | Postiindeksid