Uudised leht 14

20. juuli
Huvitav leid:
Tänavu 9. märtsil möödus 70 aastat Tallinna tabanud massiivsest õhurünnakust, mille 2. maailmasõja päevil korraldas Saksa vägede poolt okupeeritud linnale nõukogude lennuvägi. Rünnak tõi endaga kaasa enneolematuid purustusi, muutes jäädavalt linna nägu ja tuhandete linlaste elu.

Tallinna vanalinnas sai enim kannatada Harju tänav, mis moodustas keskse tänavana linnapildis ühe omapärasema ajaloolise ja arhitektuurilise terviku. Ühele Tallinna vanimale kaupmeeste ja käsitööliste tänavale koondus alates 19. sajandist linna kaubanduselu ning järk-järgult kujunes Harju tänavast üks linna olulisemaid äripiirkondi. 1930. aastatel asusid siin mitmed pangad, ärid, restoranid, hotellid ja kinod. Pärast 9.–10. märtsi ööd oli Harju tänavast hävinud 89%, Vana-Posti tänavast 95%, Niguliste tänavast 75%, Kuninga tänavast 25%, rängalt said kannatada neid ümbritsevad kvartalid.

Käesolev näitus käsitleb märtsipommitamise purustusi Tallinna vanalinnas Harju tänava piirkonnas. Valik ajaloolisi fotosid, kaasaegsete mälestusi ja Harju tänava väljakaevamistel leitud esemeid aitab luua pilti, mis toimus sellel traagilisel sõjaööl, mida kaasaegsed nimetavad ajaloolise linna ajalooliseks traumaks – Tallinna Pompejiks.

Näituse asukoht Linnamuuseum - Kiek in de Kök.
Näitus on avatud 9.03–24.08.2014

Koostajad: Taavi Veiler, Toomas Abiline, Edith Ulm. Kujundaja: Lilian Juhkam

Näitus on eesti, inglise ja vene keeles.

Näitus - Purustatud linnasüda – Harju tänav enne ja pärast õhurünnakut 9.–10.03.1944
9. oktoober
Huvitav leid:
Arendajad on kiiret ja head tööd teinud uue võrgupõhise tankimängu World of Tanks kallal.
Tegmist tasuta allalaetava tulistamismänguga kus kaks meeskonda võitlevad üksteise vastu.
Valikus saksa, NSL Liidu, USA, prantsuse, jaapani ja itaalia tankid. Iga lahingu käigus omandatud saavutuste eest omandatud punktide abil saab oma lahingumasinat täiustada või siis täiesti uue ja veelgi eelmisest parema omale muretseda.

Vaata » Mängu World of Tanks koduleht

Arvutimäng World of Tanks
8. oktoober
Saidi uudised:
Alates eilsest on IIMS veebilehel oma Facebook leht.
Facebook leht annab kõigile huvilistele võimaluse liituda IIMS lehe Facebook versiooniga ning nii olla kursis IIMS tegemiste, arengute ja uudistega

Liitu » IIMS @ Facebook
Vaata ka Ajalugu veebi:
  • Katõni veresaun

    Katõni veresaun leidis aset 1940. aasta märtsist kuni maini, kui Nõukogude Liidu NKVD (riiklik julgeolekuteenistus) tappis umbes 22 000 Poola ohvitseri, politseinikku, haritlast ning teisi ühiskonna eliidi liikmeid. Enamik tapetutest olid Poola sõjaväeohvitserid, kes olid vangi langenud 1939. aastal pärast seda, kui Nõukogude Liit tungis Poolasse idast (Saksamaa tungis samal ajal läänest). Ohvrite hulgas olid… Jätka lugemist Nimetu

  • Vabanemine – 1987-1991, okupatsioonid Eestis

    Aastad 1987 kuni 1991 olid periood mil Eesti saavutas oma iseseisvuse pärast Nõukogude Liidust eraldumist.

  • Stagnatsioon – 1968-1987, okupatsioonid Eestis

    Käsitlusel Nõukogude Liidu ajaloos nn stagnatsiooni ajastu, mis algas 1960-ndate lõpus ja kestis 1980-ndate keskpaigani. See periood on seotud Leonid Brežnevi valitsusajaga (1964–1982) ja seda iseloomustasid majanduse ja poliitilise süsteemi seisak ning reformide puudumine.

  • Kuuekümnendad – 1956-1968, okupatsioonid Eestis

    Ajaperiood mis hõlmab Nõukogude Liidu ja Eesti elu aastatel 1956–1968. See oli väga oluliste poliitiliste ja kultuuriliste muutuste aeg, eriti pärast Stalini surma ja selle järgseid poliitilisi leevendusi Nõukogude Liidus.

  • Stalinismi aeg – 1950-1956, okupatsioonid Eestis

    See video räägib ajaloost, mis käsitleb stalinismi ajastut Eestis (ja laiemalt Nõukogude Liidus) 1950-ndatel aastatel. Kajastust leiavad teema alates sellest kuidas Stalini valitsemisvõim ja tema poliitikad mõjutasid Eesti elu, eriti pärast Teise maailmasõja lõppu.

Statistika 2.5.2025 09:20:07
Online: 2
UusWeb.ee 2004 - 2025