Uudised leht 15
- Teine maailmasõda
- Uudised
- Uudised leht 15
Vaata ka Pistik.net Games e-poodi

Tegelikult oli Poola saatus otsustatud juba Teise maailmasõja eelõhtul, 23. augustil kui sõlmiti NSV Liidu ja Saksamaa vahel mittekallaletungileping ning selle salaprotokoll mõjusfääride jagamiseks Euroopas.
Seotud videod:
» Saksamaa sissetung Poola 1939 - 1. osa
» Saksamaa sissetung Poola 1939 - 2. osa
» Saksamaa sissetung Poola 1939 - 3. osa
» Saksamaa sissetung Poola 1939 - 4. osa


Raamatu raskuspunktiks on lahingud Neveli, Narva
ja Daugavpilsi piirkonnas, enamasti aladel, mis olid
tankivõitluseks täiesti sobimatud ja kus Teise maailmasõja lõppfaasis kujunesid välja täiesti uued tegutsemispõhimõtted.
"Tiigrid" olid nn üksikvõitlejad jalaväe toetusel. Tankid olid enamjaolt eesliinil ning tegutsesid tihedas koostöös jalaväe ja pioneeridega.
Tähelepanuväärne on autori püsiv tankistihing: uljus, ustav relvavendlus ning ettenägelik ja kaval taktika aitasid Cariusel uskumatuid tulemusi saavutada.
Carius annab üksikasjaliku pildi rindel lahingute ajal
valitsenud meeleoludest, sõdurite ja ohvitseride
omavahelistest suhetest ning sellestki, kuidas ikka
ja jälle tekkis temal kui eesliinivõitlejal lahkarvamusi kõrgemate ülematega. Pahatihti põhjustasid rindel hävingut just kõrgemate väejuhtide, sealhulgas füüreri valed otsused.
Raamatus saame lähemalt tuttavaks ka Cariuse
ajutise ülema, krahv Hyazinth Strachwitziga. Viimane juhtis Punaarmee sillapea likvideerimise katseid Sinimägede piirkonnas.
Cariusel oli sõjas erakordselt õnne ellu jääda, kuigi ta võitles aastaid eesliinil ning ka sõjavangist õnnestus tal kiiresti vabaneda.
Autor on oma ülesandele ja sõdurikohusele pühendunud mees, kes jutustab tagasihoidlikult ja pühendunult, samaaegselt kohati lausa humoorikalt dramaatilistest lahingutest järjest ülekaalukama vastasega.
Raamat: Tiigrid poris. Tankikomandöri mälestused
- Krimmi sõda 1853-1856: Venemaa viimane ristisõda
Video räägib Krimmi sõjast, mis toimus aastatel 1853-1856 Musta mere piirkonnas Türgi ja Venemaa vahel.
- Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel, 4. osa
Erinevad tehnikad mida kasutati keskajal ehitamisel. Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Neljandas osas on vaatluse all erinevad tehnikad mida kasutati ehitamisel.
- Keskaegne kunst, 3. osa
Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Kolmandas osas on vaatluse all erinevad kunstiga seotud ilustused ja kaunistused mis ka kindluse ehitamise juures tihti kasutati.
- Kuidas toimus keskaajal linnade ja kindluste piiramine, 2. osa
Prantsusmaal Guédelonis ehitatakse 25 aasta vältel keskaegset lossi kasutades keskaegseid tavasid ja tööriistu. Teises osas on vaatluse all lisaks erinevad taktikad ja vahendid millega piirati keskajal linnu ja kindlusi.
- Venemaa sissetung Ukrainasse 2022
24. veebruaril 2022 algas Venemaa Föderatsiooni sõjajõudude täiemahuline rünnak terve Ukraina vastu. Selle käigus Venemaa sõjavägi ründas Ukraina sõjaväge, tsiviilelamuid, haiglaid, lasteaedu jpm.